Scroll to top

Bohem Ev Dekorasyonu Fikirleri

Bohem tarzı deyince akla rahatı ve seyahati seven, her seyahatten de bir nesne ile dönen, yani eski eşyaları önemseyen ve etnik desenlere ilgi duyan bir tarz gelir. Eğer ev dekorasyonunda bohem tarzını düşünüyorsanız; renk renk ve desen desen kumaşlardan oluşan, kontrast renklerin kullanıldığı, mobilyalarda ise doğal ahşap ve lakenin yer alacağı bir tarzı benimsemelisiniz. Örnek verecek olursak; modern bir tablo ve sehpa ile vintage bir abajuru Bohem tarzı ev dekorasyonu için kombine edebilirsiniz. Bohem tarzı ev dekorasyonunda modern, romantik, vintage ve klasik olmak üzere tüm tarzlardan farklı dokunuşlar görebilirsiniz. Zıtlıkları bir araya ustaca getiren Bohem tarzı dekorasyonu, evinize şık bir görünüm sunacaktır.

Bohem tarzı dekorasyonunda kullanabileceğiniz objelere örnek vermek gerekirse; renkli avizeler, etnik ruhu yansıtan kumaşlarla kaplanmış koltuklar, farklı renklerdeki ve motiflerdeki yastıklar, şamdanlar, mumlar… Avize, yastık, örtü, perde ve halı seçimlerinde farklı renklerin, desenlerin ve motiflerin uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Mistik ve nostaljik bir atmosfer sunan Bohem tarzı ev dekorasyonunda, genellikle yeşil, sarı, pembe gibi canlı ve ağır renkler hakimdir.

Bohem tarzını öne çıkaran detaylar ise aksesuar ve objelerde saklı… Tablolar, şamdanlar, mumlar, avizeler, eski bir daktilo, cam şişeler evinizin dekorasyonuna farklı bir hava katacaktır. Gittiğiniz ülkelerden getirdiğiniz tablolar, maskeler, biblolar gibi farklı eşyaları da Bohem tarzı ev dekorasyonunda kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir