Scroll to top

Eviniz İçin En Güzel Duvar Kağıtları

Ev dekorasyonunda mobilyalar olduğu kadar aydınlatma, halı, perde seçimi ile birlikte duvar renginin seçimi de oldukça önemlidir. Dekorasyonda en önemli noktalardan birisi olan duvar rengi; mobilyalarınızın, perdelerin ve aydınlatmanın etkisini ortaya çıkaracaktır. Duvar renginde açık renklerin kullanılması, dar mekanların geniş, ferah ve aydınlık gösterilmesinde etkilidir. Biri açık biri koyu olmak üzere iki farklı renkler ile de mobilyalarınızla kombinasyon yapabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda çok eski yıllarda kullanılan, ancak günümüzde de son yıllarda popüler olan duvar kağıtları, farklı bir atmosfer kattığı ve temizliği bakımından rahat olduğu için duvar boyasından daha çok tercih edilmeye başlandı. Uygulaması kolay olan duvar kağıtları üstelik boya gibi mobilyalarınızın ve etrafında batmasına sebep olmadığı için tercih edilmektedir. 2016 duvar kağıt modellerinde taş desenli duvar kağıtları ile üç boyutlu duvar kağıtları oldukça revaçta. Özellikle üç boyutlu duvar kağıtları oldukça popüler. Duvar kağıtları modellerinde üç boyutluların yanı sıra manzara resimleri bulunan duvar kağıtları ile dijital duvar kağıtları seçenekleri de mevcut. Özellikle tablo yerine kullanılabilen manzaralı duvar kağıtları ile evinize farklı ve şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Dijital duvar kağıtlarıyla ise dijital ortamdan kumaşa aktarılan resimlerle farklılık yakalayabilirsiniz. Bu şekilde kendi fotoğraflarınızı veya başka fotoğrafları da üç boyutlu olarak aktararak ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Eskiye dönük moda akımlarından sayılan retro ve vintage tarzı için de kabartmalı duvar kağıtları tercih edilebilir. Çiçekli desenlerin yanı sıra zeytin yeşili, gül kurusu ve toz pembe renklerdeki kabartmalı duvar kağıtları da oldukça popüler.

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir