Scroll to top

İskandinav Tarzı Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Mutfağınızın dekorasyonu için İskandinav tarzda bir dekorasyon düşünüyorsanız; temiz, renkli ve ahşap içeren bir mimari yapı düşünmeniz gerekir. İskandinav tarzı mutfaklarda kış aylarının basit ve eğlenceli etkilerini bulabilirsiniz. Kış aylarının etkisi demişken; İskandinav tarzı mutfak dekorasyonunda öncelikle göze çarpan ise elbette beyaz rengin hakimiyetidir…

Uzun, zorlu ve sert kış aylarını evlerinden uzak tutmak isteyenler mutfaklarında ferah, doğal ve neşeli etkisi ile beyaz renk kullanabilirler. Özellikle yumuşak ahşap görünümü ile karanlık yerler için ışıklandırma, beyaz rengin sunacağı etkilerdir. İskandinav tarzı mutfak dekorasyonu çoğunlukla basit bir dekorasyon olup, beyaz rengin yanı sıra sıcak görünüm için çiçek desenli mutfak aksesuarları ile pastel renkler, açık sarı ve yeşil renkleri de kullanılabilir. Eğer mutfağınızda yaz sıcaklığının etkisini isterseniz hafif yeşil ve mavi tonlarındaki dolapları, sandalyeleri de tercih edebilirsiniz.

İskandinav mutfak tarzına her ne kadar beyaz renk hakim olsa da, tam zıttı olan siyah renk de bazı dekorasyonlarda kullanılabiliyor. Görsel etki ve mekanı belirlemek amacıyla siyah renk tercih edebilirsiniz. Ancak siyahın mutfağınız için çok koyu olabileceğini düşünüyorsanız gri tonları ile koyu mavi tonlarını da tercih edebilirsiniz. İskandinav mutfak dekorasyonun en önemli noktalarından birisi de ışıklandırmadır. Bunun için büyük pencereler kullanılabileceği gibi spotlarla aydınlatma da yapılabilir. Ayrıca gün ışığı gibi sıcak görünümlü ışıklandırmalar da İskandinav tarzı mutfak dekorasyonunda kullanılmaktadır.

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir