Scroll to top

Kız Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Kızınızın odası için dekorasyon fikirleri arıyorsanız, öncelikle kızınızın odasını tasarlarken mobilyaların yanı sıra cd kutusu, kitaplık ve çalışma masası ile aksesuarları unutmamanızı tavsiye ederiz. Aksesuar olarak ise hele ki kız çocukları için aynalar vazgeçilmezdir. Kız odası dekorasyonunda son yıllarda revaçta olan renkler ise pembe, turuncu ve kırmızı ağırlıktadır. Her ne kadar kırmızı ve turuncu renkler popüler olsa da pembenin yeri kız odası dekorasyonunda şaşmaz… Ancak pembe ile farklı renkleri kullanarak, canlı ve değişik kombineler elde edebilirsiniz.

Pembeli, mavili, yeşilli, sarılı rengarenk bir oda kızınızın içini açacaktır. Son yılların modası olan yama görünüm ile kızınızın odasının dekorasyonunda patchwork modelli yatak örtüleri, perdeler, renkli halılar kullanabilirsiniz. Odanın duvarları için de renkli desenler kullanmanızı tavsiye ederiz. Duvar boyası yerine renkli, desenli, canlı duvar kağıtlarını düşünebilirsiniz.

Kızlar genelde odalarında vakit geçirmeyi ve kitap okumayı severler. Odalarında oturup kitap okumaları için eğer oda büyükse berjer de koyabilirsiniz. Aynaların ve tabloların yanı sıra kızınızın yaptığı resimleri veya küçüklük fotoğraflarını da dekorasyon için kullanabilirsiniz. Fiyonk ve kurdele modasından yola çıkarak perde, örtü veya lambasında fiyonk veya kurdele de kullanabilirsiniz. Yatağı için alacağınız yatak başlığı da kızınızın odasına farklı bir hava kazandıracaktır. Eğer kızınız küçükse oyuncaklarını toplayabileceği hem de odasına şık bir görünüm verecek hasır sepetlerden temin edebilirsiniz. Yatak başucu için komodin ve gece lambasını ise listenize eklemeyi unutmayın.

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir